Радмила Шеќеринска

  во

  Најголемата промена со членството во НАТО е дека се претворивме од држава која во ходник чека каква ќе биде одлуката за нејзината иднина од страна на големите ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Од поранешниот хрватски претседател Иво Јосиповиќ добивме честитки за НАТО. Како човек кој беше во врвот на хрватската политика, неговите опсервации за ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е единствениот кандидат кој се пријавил на партискиот оглас за претседател на Социјалдемократскиот Сојуз, потврдуваат од ...
  сите 160 | | | веќе видена

  НАТО членството не е само наша стратешка цел, туку и шанса да ја подобриме државата, да го подобриме функционирањето на институциите, на системот и на нас ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Денеска имавме и редовна седница на Владата. Добра вест за граѓаните: вршиме измена на законската регулатива и во иднина инспекцискиот надзор ќе има ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Хрватските медиуми ја потврдуваат информацијата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, дадена во интервјуто дадено за порталот „Лидер“ дека за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Ми беше задоволство да поразговарам со амбасадорот на САД, Џес Бејли, на крајот од неговиот мандат. Високо ја цениме неговата поддршка и соработка во целиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Информацијата којашто неодамна ја изнесе Александар Николоски, потпретседател на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, дека од страна на НАТО е побарано да се остранат ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Шефот на Министерството за одбрана во моментов се состои од лица со длабоки приватни, семејни, оперативни и политички врски со Република Србија, анализира ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Словенија е наш докажан пријател и партнер, првата земја, која веднаш после Грција, го ратификуваше протоколот за членство на нашата земја во НАТО.Срдечна ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Помладиот водник Омер Емини, аѓутант на командантот на Полкот за специјални операции, на денот на автобуската несреќа кај селото Ласкарци, самоиницијативно се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Лидерите на владините СДСМ и ДУИ – Зоран заев и Али Ахмети се договорија за консензулаен кандидат на претседателските избори на 21 април. Сепак, дали тоа ќе ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Корисен работен состанок со тимот на Крис Соча, од Комитетот за надворешни работи на американскиот Сенат, одговорен за процесот на ратификацијата на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Денот почна со средба со првите луѓе на Националната асоцијација на пронаоѓачи.Министерството за одбрана дава полна поддршка на пронаоѓаштвото. Ќе продолжиме ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Честитки драг Зоран! Вечерва се гордеам што сум твоја заменичка во Владата. Понесовме голем товар, но со упорност и дигнитет го износивме. Нема поголемо ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Честитки драг Зоран! Вечерва се гордеам што сум твоја заменичка во Владата. Понесовме голем товар, но со упорност и дигнитет го износивме. Нема поголемо ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Со премиерот Ципрас по заедничката панел дискусија што ја имаа со премиерот Заев како добитници на Клајст наградата. Им го посветуваме Договорот на младите ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Само пред една година влезот на мојата земја во НАТО беше незамислив и за многумина дури и невозможен, рече денеска министерската за одбрана Радмила ...
  сите 85 | | | веќе видена