Радмила Шекеринска

  во

  Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
  | | веќе видена | слични

  Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Одбележувањето на Илинден во Крушево годинава е под покровителство на Собранието, а владината делегацијаја ја предводеа вицепремиерката Радмила Шекеринска и ...
  сите 232 | | | веќе видена

  Во Крушево денеска група граѓани ја исвирка владиата делегацијата. Се пееше „Едно име имаме“, се извикуваше „Никогаш северна, само Македонија“. „Ова е место ...
  сите 232 | | | веќе видена

  Релативно малиот број на посетители на Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот ги пречекаа и претставниците на Владата. Тие беа исвиркани од дел од ...
  | | веќе видена | слични

  Одбележувањето на Илинден во Крушево годинава е под покровителство на Собранието, а владината делегацијаја ја предводеа вицепремиерката Радмила Шекеринска и ...
  сите 232 | | | веќе видена

  Релативно малиот број на посетители на Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот ги пречекаа и претставниците на Владата.Тие беа исвиркани од дел од присутните ...
  сите 232 | | | веќе видена

  На Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот релативно мал број посетители ги пречекаа претставниците на Владата, кои беа исвиркани од дел од присутните. „Ова ...
  сите 232 | | | веќе видена

  „Победа за сите" е заедничкиот лајтмотив на свеченостите кои денеска ќе се одржуваат во Крушево, Пелинце и во Скопје. На чествувањето во Меморијалниот центар ...
  сите 232 | | | веќе видена

  „Победа за сите" е заедничкиот лајтмотив на свеченостите кои денеска ќе се одржуваат во Крушево, Пелинце и во Скопје. На чествувањето во Меморијалниот центар ...
  сите 232 | | | веќе видена