Радмила

  во

  Немаме дилеми дека сакаме во НАТО и ЕУ. Но, сега кога го сакаме тоа, го имаме моментот да кажеме што сакаме, да кажеме дека оваа држава и овие луѓе знаат што ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Воен поздрав за двете министерки за одбрана. Гостинката од Берлин, Урсула фон дер Лаин, во Скопје беше пречекана од нејзината колешка Радмила Шекеринска. И ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Да се зајакне улогата на граѓанското општество, на невладините организации и нивно суштинско вклучување во сите сфери и процеси на патот кон ЕУ и на НАТО, е ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска преферира лежерна и софистицирана елеганција, која ја истакнува со секое свое појавување во јавност. ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Со министерката Фон дер Лајен на панел дискусија за улогата на цивилното општество при интеграцијата во НАТО и ЕУ. Интеграцијата во НАТО и ЕУ ќе биде успешна ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лајен, пристигна во официјална посета на Република Македонија, прва посета на сојузен министер за одбрана ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лајен, пристигна во официјална посета на Република Македонија, прва посета на сојузен министер за одбрана ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лајен пристигна во официјална посета на Република Македонија, прва посета на сојузен министер за одбрана ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Сакаме да ја градиме Европа заедно со вас. Убедена сум дека референдумот ќе биде успешен и дека на крајот ќе се движите по вистинскиот пат, изјави германската ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лајен е убедена дека референдумот на 30 септември ќе биде успешен и дека „сè ќе биде како што треба да биде“. ...
  сите 61 | | | веќе видена

  ЕУ и НАТО велат вратите се отворени, добредојдени сте, но нивното тука завршува. На ред сме ние - на 30 септември треба заедно да влеземе низ отворените порти ...
  сите 34 | | | веќе видена

  - Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред Министерството за одбрана ќе ...
  сите 61 | | | веќе видена