Радишани

  во

  Трговски центри по скопските населби главно се запуштени и празни и често се цел на вандали и крадци. Малите шопинг-центри беа градени некаде во деведесеттите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Страшна несреќа се случи на скопската обиколница кај Радишани, кога се судриле два камиони. Според првичните информации, од едниот камион се извлечени татко и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Еден загинат и двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што се случи рано утринава на скопската обиколница во правец од Тетово кон Велес, во ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Страшна несреќа се случи денеска на скопската обиколница кај Радишани, кога се судриле два камиони. Според првичните информации, од едниот камион се извлечени ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поради сообраќајна незгода на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, сообраќајот е во прекин. Возилата се пренасочуваат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Загина возач во сообраќајка на скопската обиколница Рано утрово во 03.40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Еден загинат и двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што се случи рано утринава на скопската обиколница во правец од Тетово кон Велес, во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Рано утрово во 03.40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило „Опел Астра“ со скопски ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Скопје, 11 јуни 2019 (МИА) – Еден загинат и двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што се случи рано утринава на скопската обиколница во правец ...
  сите 21 | | | веќе видена