Радио

  во

  Пронајдените остатоци од авионот ја завршија потрагата по Емилијано Сала, кој трагично го загуби животот во авионска несреќа при патот од Нант кон Кардиф, каде ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Поранешниот словенечки премиер и лидер на словенечката Демократска партија, Јанез Јанша, е казнет со 6 000 евра поради навреда врз две новинарки од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Исчезнатиот авион во кој се наоѓаше Емилијано Сала стана топ тема во светската спортска јавност, а во ситуација кога потрагата по него и пилотот беше прекината ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Поранешниот словенечки премиер и лидер на словенечката Демократска партија, Јанез Јанша, е казнет со 6 000 евра поради навреда врз две новинарки од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Сценаристот Марјан Алчевски, кој долги години живее во Загреб, работи на сценариото на „Бушав буквар“, продолжението на култната ТВ-серија од пред 34 години ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Еден од раководителите на операцијата за барањето на исчезнатиот авион, во кој беше и фудбалерот Емилијано Сала, не верува дека ќе има позитивен исход целата ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Градот Скопје потпиша меморандум за соработка со Шумарскиот факултет со кој прецизно се утврдуваат обврските на двете институции за мапирање и ослободување на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Европската комисија ќе ја предупреди Бугарија поради практиката на давање пасоши на странци за инвестиции, јавија локалните медиуми. Тоа е утврдено во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Американецот Пол Вилан, кој е во притвор во Москва под сомнение за шпионажа, денеска треба да биде изведен пред рускиот суд. Вилан, кој е поранешен американски ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Радио МОФ во рамките на кампањата #СедмаСила како дел од „Проектот за младинско изразување“, поддржан од Европската Унија, објавува конкурс за есеј на тема ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Велешаните кои правеа лажни вести за време на кампањата за претседателските избори во САД во 2016 година се тинејџерска работа во однос на кумановската мрежа ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Охрид, 21. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во месец март Охрид ќе го добие долгоочекуваниот затворен зелен пазар, а во пролетниот период ќе се работи и на два нови ...
  сите 135 | | | веќе видена