Радика

  во

  Секторот за внатрешни работи Тетово апелираше на внимателно возење по високoпланинските патишта во полошкиот регион, пред се по долината на Радика, поради ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Викендот што измина, на некои од високoпланинските патишта во Полог и пред се по долината на Радика, во доцните вечерни и раните утрински часови, а како ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Викендот што измина, на некои од високoпланинските патишта во Полог и пред се по долината на Радика, во доцните вечерни и раните утрински часови, а како ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Компанијата којашто е позната како двигател на е-трговијата во земјава, Grouper.mk ја привршува најголемата кампања насочена кон промоција на домашниот туризам ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Локалната власт на општина Маврово Ростуше наскро ке започне да врши рециклирање на ПЕТ амбалажата , со што ке придонесе за заштита на загадувањето на реката ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во главниот град се лоцирани најуспешните ресторани во земјава. Признанијата за најдобри ресторани отидоа кај: Пелистер Македонско село и Фор Макпетрол – ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Познати се најуспешните хотели во земјава. Министерството за економија годинава ги додели наградите за најуспешните хотели во Македонија, поделени во неколку ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Охрид, 27. септември 2018 (ИНПРЕС) – Хотелите „Unique“ и „Силекс“, како и проф. д-р Науме Мариноски од Факултетот за туризам во Охрид се меѓу најуспешните на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Започна најголемата кампања за патувања во државава – Дестинација: Македонија , која ја реализира водечкиот сајт за групни попусти и воедно лидер во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Започна најголемата кампања за патувања во државава – Дестинација: Македонија , која ја реализира водечкиот сајт за групни попусти и воедно лидер во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ бил специјален гостин на Црвена ѕвезда на мечот против Радика (6:0)Пред мечот со тренерот Владо Милојевиќ влегол во ...
  | | веќе видена