Радамел Фалкао

  во

  Гонзало Игуаин е последниот напаѓач кој ја има честа да го носи дресот со број 9 во тимот на Челзи – но оваа бројка доаѓа со многу тешка клетва стара повеќе од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Серхио Рамос и оваа сезона е еден од најзначајните играчи на Реал Мадрид со тоа што сега дефанзивецот има далеку поголема улога во офанзивниот дел по ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Серхио Рамос со години наназад важи за еден од најдобрите светски дефанзивци, но шпанскиот ас сезонава го одликува и фантастична ефикасност. Фактот дека од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Колумбискиот интернационалец Радамел Фалкао до крајот на зимскиот преоден рок ќе го засили италијанскиот калчолигаш Милан, најавуваат медиумите на Апенините. ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Радамел Фалкао ги искористи божиќните и новогодишните празници за да се врати во родната Колумбија, но оттаму денеска ни пристигна исклучителна лоша вест, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Воглавно Монако во претходните години го гледавме како се бори за една од првите пет позиции во најквалитетната француска Лига 1, но оваа сезона барем досега ...
  сите 27 | | | веќе видена