Рада

  во

  Српската фолк-пејачка Рада Манојловиќ пееше во Загреб, Хрватска. Таа настапи во ноќниот клуб „Х20“. На социјалните мрежи пишуваат дека Рада направила вистинска ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Познатата пејачка во 2008 возеше автомобил "Пежо 207", од кој не се одвојуваше, но било неопходно да го промени поради големата помината километража. Новиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Иако во детството често се тепала со врсниците, плавокосата пеачка цело време се раководела со емоции.Кога се појавила на естрадното небо, Радојка Аџиќ, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, во присуство на Претседателот на Советот и секретарот на општината, денеска го презентираше отчетот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Иако важи за миленик на публиката, со години наназад Милан Станковиќ истакна дека не може да ја најде сродната душа. Токму поради тоа, како што пренесува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Oтчет на градоначалникот Филип Темелковски за сработеното во првата година Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, во присуство на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Иако важи за една од најбараните пеачки која секој викенд настапува, Рада со години секој динар кој го заработувала го вложувала во куќа во Четереж, каде што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пејачката Рада Манојловиќ и нејзината сестра го „запалија“ интернетот со фотографија во костим за капење. Рада и Маја се фотографирале на заедничко патување ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Армија на Република Македонија од денес побогата за 125 професионални војници! Radmila Sekerinska : „Добредојдовте во нашето големо семејство. Без вас и ...
  | | веќе видена | слични

  Хаос пред собрание, Апашиев не спие, раја го сака, народ незадоволен против хунтата на Заев. Рада сериозни размислува да вади воени хеликоптери, тенкови, бомби ...
  | | веќе видена | слични

  Јасно ни е дека постојано ја критикуваме поради премногу кусите сукњчки и фустанчиња, но...Рада Манојловиќ честопати се наоѓа на листа на најлоши облечени ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Левица и Апасиев се претераа со моќните протести против хунтата на Радмила и Заев, миљон и двеста илјади македонци ќе ја бранат државата од СДСМ, ЕУ и НАТО.
  | | веќе видена | слични

  Приказната за „неговото Скопје“ Киро Томовски ми ја раскажа во еден здив. Се договоривме повторно да се видиме за да ми ги каже сите спомени врзани за градот, ...
  | | веќе видена