Работнички

  во

  Два одбојкарски предизвика пред своја публика. Машкиот шампион Работнички Фершпед од 20 часот и 15 минути отвора ново евро досие во ЦЕВ купот. Двомечот со ...
  | | веќе видена | слични

  Некогашниот тренер на Вардар Илија Димоски почина завчера во Ниш (Србија). Димоски своевремено беше фудбалер на Раднички, а потоа и тренер на многу клубови. ...
  | | веќе видена | слични

  „Железничарите“ ја отвораат сезоната во Европа вечерва во СРЦ „Кале“, против Ортек Неселенде


  И сезонава дел од блокот на „железничарите“: Ѓоко ...
  | | веќе видена | слични

  Единствените два македонски евро претставника сезонава, машкиот тим на Работнички Фершпед и девојките на Форца Волеј, утре излегуваат на меѓународна сцена. ...
  | | веќе видена | слични