Пустец

  во

  Трет ден по ред во МВР молк за случајот со бегството на Никола Груевски. Иако министерот Оливер Спасовски беше гостин во емисија на национална телевизија ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Според албанските медиуми, екс премиерот Никола Груевски на територија на Албанија влегол преку Пустец, пренесе ТВ21 . Изворите велат дека ноќта во саботата ...
  | | веќе видена | слични

  Според албанските медиуми, екс премиерот Никола Груевски на територија на Албанија влегол преку Пустец, пренесе ТВ21 . Изворите велат дека ноќта во саботата на ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Денешното судско рочиште за предметот „Титаник“ на СЈО поради немање услови за негово одржување, е одложено за 23 ноември. На денешното рочиште не беа присутни ...
  сите 348 | | | веќе видена

  Истражната постапка за случајот „Империја“ ќе се проширува и доколку Специјалното јавно обвинителство процени дека има какви било индиции ќе побара мерка ...
  сите 348 | | | веќе видена

  Во просторите на националниот парк Преспа во Долна Горица, Мала Преспа се одржа состанок за ефикасно управување на националниот парк Преспа. Националниот парк ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална парализа, но човек со огромна волја, оптимистички дух и храбро срце, поради што веќе го носи ...
  | | веќе видена

  Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална парализа, но човек со огромна воља, оптимистички дух и храбро срце, поради кој веќе го носи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
  сите 5 | | | веќе видена