ПСВ

  во

  Поранешниот член на репрезентацијата на Холандија и се уште актуелен играч на Баерн Минхен, Арјен Робен се огласи во јавноста околу неговата иднина. Откако ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот легендарен бразилски фудбалер кој во својата кариера меѓу многубројните клубови ги носеше и дресовите на Барселона, ПСВ и Валенсија во јавноста ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вчера стартувавме, а денес (4-ти јануари) продолжуваме и така ќе биде се до затварањето на јануарскиот преоден рок – со Спортски.мк бидете во тек со се што се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Мексиканската ѕвезда во холандски ПСВ Ајндховен, Ирвинг Лозано беше еден од хитовите на минатогодишното Светско првенство во Русија, а има извонредна сезона со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Италијанскиот калчолигаш Наполи е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на најдобриот фудбалер во дресот на актуелниот шампион на Холандија, тимот на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Наполи од стартот на сезоната имаше мал проблем со реализацијата. Главниот шпиц Аркадиуш Милик не играше блескава сезона, за тоа е причина беа и повредите, но ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тимот на Спортски.мк и во овој преоден рок ќе биде со вас и ќе ве известува за сите случувања на трансфер пазарот се до завршувањето на истиот. – За почеток ...
  сите 9 | | | веќе видена