Против

  во

  Летото ни се ближи, а со тоа и појавата на комарци. Сакате ли да уживате во топлите летни часови без да ве вознемируваат комарци? Во прилог прочитајте ги овие ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф во понеделникот вечерта реагираше на новите санкции на САД како одмазда за иранското уривање на ...
  сите 292 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео разговарал во понеделникот со сунитските арапски сојузници за програмата за контрола на Оманскиот залив и Ормутскиот ...
  сите 292 | | | веќе видена

  Откако еден куп грчки твитерџии му скокнаа на врат за изразената зачуденост од гневот и хиперсензитивноста на Грците во врска со Преспански договор, „а ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Противниците на неонацистичкиот фестивал во источниот германски град Остриц во саботата протестираа на необичен начин: тие го купија целото пиво во тоа место. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Обвинетиот Димовски да одговори за случајот „Топлик” на СЈО и како добил државно земјиште заедно со Хидро Мицкоски, реагира владејачкиот Социјалдемократски ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Премиерот Бабиш вели дека Чесите нема зошто да бидат несреќни когадржавата напредува. ,,Ми изгледа дека луѓето стануваат се понезадоволни кога им даваме се ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, попознат деновиве како Ел Чека, во вели дека аудио снимките кои се главно насочени против функционери на ДУИ, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фудбалската ѕвезда на Јувентус, Кристијано Рналдо заедно со неговото семејство првиот дел од одморот го помина на југот на Грција, во луксузниот хотел „ Вестин ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Мали приреди големо шоу, а головите на Абдулај Диаби и двата на Адама Траоре беа прекрасни во победата против дебитантот на Африканскиот куп Мавританија со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Највискиот суд на Европската унија пресуди дека новиот полски закон за Врховниот суд е спротивен на правото во Унијата и дека го загрозува принципот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонската активистка од Италија, Илона Захариева, за тамошната интернет телевизија Пандора преку видеоконференциска врска ја изложи актуелната ситуација во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Младинските репрезентации на Франција и Романија одиграа натпревар без голови и победник (0:0) и го реализираа најнепосакуваното сценарио за домаќинот на ...
  сите 12 | | | веќе видена