Прогрес

  во

  Убав неделен сончев летен ден во Тетово. Се будам, се облекувам и излегува , но ме враќа сопругата и ми го дава ѓубрето да го фрлам, го земам и одам, го фрлам ...
  | | веќе видена

  Едноставно не можете да спорите со никого од власта, најмалку со г-ѓата Шекеринска, дека оваа држава „се промени“. Ако не беше така, веројатно немаше за тоа ни ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Најстрашно било да живееш во општество каде околу тебе и за убиство (и тоа на дете од страна на дете) сите си продолжуваат да си живеат и да се препокуваат за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс цела година чекаше да добие неколку звучни имиња како соиграчи, а кога конечно го дочека тоа, уште пред стартот на сезоната доби тежок удар. Лос ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Не би требало случајот „Рекет” да влијае на одлуката за датумот за преговори за членството на Македонија во ЕУ, но овој случај е тест за правната држава, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави ...
  сите 100 | | | веќе видена

   Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави денеска ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави денеска ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Не би требало случајот „Рекет" да влијае на одлуката за датумот за преговори за членството на Македонија во ЕУ, но овој случај е тест за правната држава, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври – изјави ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Криминалната афера Рекет е тест за правната држава и владеењето на правото во С. Македонија, изјави финската министерка за надворешни работи, Тути Тупараинен. ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Кориере дело Спорт пренесе дека Интер, Наполи и Рома кројат план за да ја прекинат доминацијата на Јувентус во Калчото и да не дозволат „старата дама“ да се ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Финска како актуелен претседавач со ЕУ дава поддршка за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и очекуваме тоа да се случи во октомври, изјави ...
  сите 100 | | | веќе видена