Пробиштип

  во

  Екс техничкиот премиер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев се огласи на својот фејсбук статус и истакна дека не ги подржува уставните измени. Неговата ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Специјално од Торино, фотографии и текст: Драгица Христова Македонскиот шеф Зоран Мајновски (ресторан „Естел“), со помош на Маре Јаневска (готвачка во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Истекува рокот за пријавување на болните и изнемоштени и на инвалидизираните лица да гласаат во своите домови на еден ден пред референдумот. Но, бројките кои ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Тимот на ЦИВИЛ преку инфо-штандови во Кратово, Пробиштип и Крива Паланка разговараше со граѓанките и граѓаните за нивните ставови, мислења и пораки насочени ...
  сите 25 | | | веќе видена

  СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во кумановскиот Центар за култура „Трајко Прокопиев“, вечерва со почеток во 20 часот ќе биде отворена изложба на дела од 27-та Меѓународна ликовна колонија ...
  сите 14 | | | веќе видена

  СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
  сите 59 | | | веќе видена