Пријатели

  во

  Недељко Лукачиќ е еден од илјадници Хрвати кои се среќаваат во Ирска. За заминувањето се одлучил откао се откажал од водењето на кафулето кое го имал две ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од крајот на минатиот век. Неговите злодела се опишани во 2 играни филма, 9 серии, 3 книги и во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Најбруталниот руски платен убиец:Го викаа Македонски поради бруталниот начин на убивање Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кога во фервруари оваа година, конечно признаа дека на нивниот 2-годишен брак му дошло крајот, не беше многу иненадувачки, особено поради фактот дека постојано ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Балканската старлета Сараја Вучелиќ се најде на мета на манијак, кој го злоупотребува нејзиното име и се претставува како неа, под лажен број на телефон. ...
  | | веќе видена

  Еден од најтрофејните играчи на Ливерпул и икона на “Редсите”, кој во клубот ги доживеал најубавите, но и најтешките моменти на екипата во историјата, во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Зад референдумот и обидот на премиерот Зоран Заев да го избрише името Република Македонија и македонскиот идентитет се одвива брутален грабеж и милионски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Иако секое доба од животот носи убави моменти, сепак постојат периоди кои се поубави од различни причини. Ние велиме дека животот е поубав откако ќе наполниме ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од крајот на минатиот век. Неговите злосторства се опишани во 2 играни филмови, 9 серии, 3 книги ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Александар Солоник е веројатно најпознатиот руски платен убиец од крајот на минатиот век. Неговите злосторства се опишани во два играни филма, 9 серии, 3 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Илјадници млади во Србија се обидуваат хонорарно да работат за странски клиенти преку интернет. Дали е тоа „српскиот сон“, да живееш таму каде што си навикнал, ...
  сите 2 | | | веќе видена