Прибак

  во

  За македонскиот национален тим ова ќе биде четвртото учество на  Светските првенства во низа.   Подмладениот состав на македонската селекција против тимот на ...
  сите 131 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Хрватските ракометари исто како и Македонија се со максимален ефект по првите две кола од групата Б, но „коцкестите“ важат за ...
  сите 59 | | | веќе видена

  За македонскиот национален тим ова ќе биде четвртото учество на  Светските првенства.   Подмладениот состав на македонската селекција против тимот на Јапонија ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонија попладнево ќе има шеста увертира на Светските ракометни првенства, сите под водство на различни селектори. По дебито во 1999 година под водство на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Ќе имаме тешка задача на претстојното СП. Имаме група со тешки ривали, а, згора на тоа, променет е и системот на натпреварување, па во следната фаза, наместо ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Шпанецот Раул Гонзалез го скрати списокот и ги објави имињата на 22-та ракометари кои ќе ги започнат ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација се подготвува за големиот предизвик, настапот на мундијалот во Данска и Германија на кој селекторот Раул Гонзалес ќе проба да го ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Раул Гонзалез, предводникот на македонската ракометна репрезентација продолжува да го гае стариот стил на работа. Тивко, без спектакуларни најави заедно со ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Македонските ракометари денеска го имаа собирот кој означи старт на подготовките за престојниот Мундијал во Германија и Данска кој ќе се одржи во јануари. ...
  сите 52 | | | веќе видена