Прибак

  во

  Унгарскиот првак ја искористи предноста на домашниот терен и преполовеноста на Кјелце кој поради приблемите со повредите, во Веспрем допатува само со 12 ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Откако од 2010 година се игра систем со фајналфор во Лигата на шампионите во ракомет, ниту еден клуб не ја одбранил европската титула во следната сезона. ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Вториот ден од ракометниот турнир во Струга почна со натпреварот на турскиот шампион и учесник во лигата на шампионите Бешикташ и битолскиот Еурофарм Работник ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Вториот ден од ракометниот турнир во Струга почна со натпреварот на турскиот шампион и учесник во лигата на шампионите Бешикташ и битолскиот Еурофарм Работник ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вториот ден од ракометниот турнир во Струга почна со натпреварот на турскиот шампион и учесник во лигата на шампионите Бешикташ и битолскиот Еурофарм Работник ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Вториот ден од ракометниот турнир во Струга почна со натпреварот на турскиот шампион и учесник во лигата на шампионите Бешикташ и битолскиот Еурофарм Работник ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација подготвено го очекува бараж двомечот против Романија, преку кој ќе се брка континуитет во настапите на големите ...
  сите 6 | | | веќе видена