Премиерлигата

  во

  Саидо Берахино одново е во центарот на медиумите од Англија, фудбалерот на Стоук не ги полни противничките мрежи, ама добро му оди надвор од теренот Англија ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Саидо Берахино откако се пресели во Стоук во јануари 2017 па до сега успеа само два пати да се запише во листата на стрелците но затоа пак направи хет-трик ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Египјанецот не пропушти да ја види пораката упатена токму кон него, за веднаш потоа да следи и неговиот одговор порадувајќи му го драгоцениот дрес, по што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон се врати на Олд Трафорд за прв пат по операцијата на мозокот, тоа ќе биде дополнителна мотивација за фудбалерите да го добијат денешниот меч ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Челси со пет измени во својот состав во однос на оној кој настапи во победата од 4-1 против Кардиф на домашен терен минатиот викенд во рамките на англиската ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола со години наназад важи за перфекционист кој не остава да му побегне ниту најситен детаљ пред секој одигран натпревар. Тој минатата сезона успеа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фановите на Ливерпул одново развија голема дебата на социјалните мрежи, синоќа се препукуваа дали Салах бил разочаран што Фирмино донесе победа или сепак го ...
  сите 70 | | | веќе видена