Преку

  во

  Со предлог Буџетот за 2019 година, изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедуваме повеќе пари за граѓаните, социјална праведност, поголеми плати, поголем ...
  сите 258 | | | веќе видена

  Со слоганот „Викни силно против насилство“ денес во Скопје се оддржа десетиот по ред Марш на толеранцијата, во организација на Хелсиншкиот комитет за човекови ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Екс премиерот Никола Груевски влегол во Албанија нелегално преку граничниот премин „Блато“ на македонско-албанската граница кај Дебар, пренесуваат албански ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија, ...
  сите 258 | | | веќе видена

  Играниот филм „Еј!“ кој пред десет години е снимен без денар од тогашниот Филмски фонд, ентузијастички и речиси илегално од 17 актери предводени од режисерот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Со предлог Буџетот за 2019 година, изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедуваме повеќе пари за граѓаните, социјална праведност, поголеми плати, поголем ...
  сите 258 | | | веќе видена

  Нема поголемо расипништво од 11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ го парите на граѓаните се трошеа на лажен барок, споменици и криминални тендери за ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Со овие политики, од парите што секој граѓанин ги одвојува, преку низа на мерки, создаваме систем на поинакви вредности, парите да се вратат назад до ...
  сите 258 | | | веќе видена

  Ќе се обидам мојот говор вечерва да го поделам во два дела. Првиот дел ќе биде за ова политичко мочуриште кое што го споменавме пред малку во овој краток филм ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
  сите 398 | | | веќе видена