Предраг

  во

  Со германската министерка за одбрана, Урсула фон дер Лејен и со црногорскиот колега, Предраг Бошковиќ. Регионот повторно во фокусот на европскиот интерес. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Торта и кафе ме спасија да не влезам во автобусот Татко ми ме премисли да останам уште малку во Скопје Грешка на мојот компјутер ме спаси На кобниот ден кога ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
  сите 121 | | | веќе видена

  По Албанија, Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО се очекува да го ратификува и бугарскиот Парламент. Министерката за одбрана, Радмила ...
  сите 92 | | | веќе видена

  По Албанија, Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО се очекува да го ратификува и бугарскиот Парламент. Министерката за одбрана, Радмила ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Водителката Деа Ѓурѓевиќ, која вчера во страотна сообраќајна несреќа во Дедиње за малку ќе ја изгубеше раката, првата помош која се затекна по страшната ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Момчето на водителката Деа Ѓурѓевиќ, Младен Мијатовиќ во емисија на „Пинк“ раскажа што се случило вчера утрото кога неговата партнерка доживеа несреќа. Младен ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Водителката Деа Ѓурѓевиќ, која вчера во страотна сообраќајна несреќа во Дедиње за малку ќе ја изгубеше раката, првата помош која се затекна по страшната ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Иако кошарката одамна е глобален спорт, сепак на најсилната кошаркарска лига во светот, американската НБА, долго ѝ требаше пред да ги отвори вратите за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Иако кошарката одамна е глобален спорт, сепак на најсилната кошаркарска лига во светот, американската НБА долго и требаше пред да ги отвори вратите за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Партиите што се собрани во Бх.блокот, по завчерашниот долгочасовен состанок, одлучија да не коалицираат со националните партии заради формирање власт на ниво ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Водителката на „Утринската програма“ на Пинк , Деа Ѓурге виќ, утринава доживеала стравична сообраќајна несреќа. Како што пренесоа медиуми од соседна Србија, ...
  сите 56 | | | веќе видена