Правниот

  во

  Елена Гошева е поранешен ПЕНЗИОНИРАН член на Советот на јавни обвинители и екс претседателка на Уставен суд(од 2013 до 2016г), а сега судијка. Родена е 1948 во ...
  | | веќе видена | слични

  Што е името за толку непопустливо да се држиме до него, вака го започнува својот перформанс уметникот Јанез Јанша од Словенија кој е роден под името Емил ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Наместо правна аргументација и правни факти денес судиите се распослаа со апологетство кон власта и се надминаа себе си во улогата на политички бранители на ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Шанса каква што добивте за решавање на спорот со името не се добива често, се зависи од вас. Чекате 27 години и ако ја пропуштите ќе чекате десетици години – и ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Повеќе од 500 доктори, медицински сестри и специјализанти ја посетиле Балканската школа на педијатри што за првпат се одржа во хотелот „Александар Палас“ од 12 ...
  сите 9 | | | веќе видена