Правилник

  во

  Судијката Ивана Мартинчиќ, која работеше вчера по натпреварот од вторта хрватска лига во Сесвет, му го пријави на делегатот шовинистичкиот испад на играчите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министерот за култура Хусни Исмаили синоќа во Струга се обрати на отворањето на 58. издание на светски реномираната поетска манифестација „Струшки вечери на ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Правилникот е донесен во средината на минатиот месец, а ќе почне да се применува од почетокот на септември и има за цел малите производители легално да ги ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Фармерите и малите производители ќе можат да ги пласираат своите производи до крајните потрошувачи и нема да зависат од откупувачите, но притоа ќе мора да ги ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши утре во Косово ќе има средба со министерот за трговија и индустрија Ендрид Шала, по мерката на Приштина за забрана на ...
  сите 153 | | | веќе видена