Прага

  во

  Се одигра првата рунда натпревари од денешните предвидени во рамките на 16 финалето во Лига Европа, Арсенал не ја оправда фаворитската улога, но, тоа го стори ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Ситуацијата која се создаде во Интер по одземањето на капитенската лента на Мауро Икарди, откако „нераѕурите“ со гол од пенал стигнаа до минимална 1:0 победа ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Ситуацијата која се создаде во Интер по одземањето на капитенската лента на Мауро Икарди, откако „нераѕурите“ со гол од пенал стигнаа до минимална 1:0 победа ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Најтрофејниот тим во Лигата на Европа, екипата на Севиља вечерва од вечниот град на гостувањето кај Лацио, го почнува својот пат кон шестиот трофеј во ова ...
  сите 40 | | | веќе видена

  9 февруари 2019 1540.- Во местото Рудај Филдс, во близина на англискиот град Честер, се одржала првата трка со коњи во светот. 1573.- По поразот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Томаш Репка додека играше во славните клубови и во репрезентацијата на Чешка , беше познат по бројните инциденти и добиени 20 црвени картони. Сега, на 46 ...
  сите 7 | | | веќе видена