Повеќето

  во

  Ретки се оние кои можат да се пофалат со долг ортачки стаж, но дека има такви успешни компании доказ е битолски Кандико. Постои повеќе од 25 години, сега има и ...
  | | веќе видена

  „Дневникот на Ана Франк“, „Малиот принц“ и „Куќичката на ежот“ се само некои од делата што немаат повеќе место во новата наставна програма за хрватски јазик. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шведска е првата земја во Европа што ги усвои банкнотите - уште во далечната 1661 година - а сега ќе премине во земја која во 2021 година ќе воведе дигитална ...
  сите 10 | | | веќе видена

  И наставниците се приклучија во протестите на младите британски ученици. Тие денес ќе протестираат за реформи во националната наставна програма за климатската ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Откако се огласив со протестна колумна против линчот врз притворениците Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во затворот во Шутка, дел од моите колеги и ФБ ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската репрезентација, Војдан Стојановски, заедно со неговиот брат близнак беа единствените кошаркари кои успеаја да запишат двоцифрен број ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Додека повеќето дури при првиот такт ја препознаваат “За Елиза”, композицијата за соло клавир позади кој стои Лудвиг ван Бетовен, ретко кој може да каже која е ...
  | | веќе видена

  По синоќешните апсења и притвори за поранешните функционери на ВМРО-ДПНЕ, Спиро Ристоски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски, на Фејсбук се јави и поранешниот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон најави остри мерки против антисемитските злосторства, неколку дена откако во Париз се одржаа протести против порастот на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Министерството за финансии ќе продолжи да го зајакнува управувањето со јавните финансии, да ја подобрува фискалната дисциплина и транспарентноста во трошењето ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бизнисмените од индустриската зона во Визбегово крај Скопје бараат од Владата еднаков третман со странските инвеститори и почесто да им излегива во пресрет на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најновото истражување спроведено од Американското здружение за канцер, анализирало податоци од изминатите 40 години за дијагноза на рак кај Американци на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Францускиот претседател, Емануел Макрон, најави остри мерки против антисемитските злосторства, неколку дена откако во Париз се одржаа протести против порастот ...
  сите 28 | | | веќе видена