Повардарието

  во

  Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. Во недела времето ќе биде ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Сончево време со умерена облачност не’ очекува утре во земјава. Според УХМР, долж Повардарието ќе дува умерен ветер од северен правец. Минималната температура ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Денеска времето ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне со локален дожд претежно на југот и истокот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе ...
  сите 286 | | | веќе видена

  И денес ќе биде топло, а во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во северните делови. Под влијание на влажна, посвежа и ...
  сите 328 | | | веќе видена

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен ...
  сите 381 | | | веќе видена

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен ...
  сите 378 | | | веќе видена

  Во последниот работен ден од неделава според синоптичарите не очекува променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Ќе дува ...
  сите 370 | | | веќе видена

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен ...
  сите 369 | | | веќе видена