Потоа

  во

  28-годишната Сара Хагес, долго работела како продавачка на карти во кино и едвај спојувала крај со крај со минималната плата која ја земала. Но, потоа одлучила ...
  | | веќе видена

  Амбасадорите од земјите кои се спротиставија на отворањето на преговори со Македонија во јуни се под обврска дипломатски да ги изнесуваат своите забелешки и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На емисија на ТВ Клан, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој истакна дека власта ги излажа земјоделците за откуп и дојде до ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Една зграда од 9 спрата се сруши во молдавскиот Отачиј. Евакуирани се 46 луѓе, меѓу нив 11 деца, а за среќа никој не е повреден. Многу станари со телефоните ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На емисија на ТВ Клан, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој истакна дека власта ги излажа земјоделците за откуп и дојде до ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Националниот координатор за гранично управување при Владата на Република Северна Македонија, Владимир Пивоваров и Билјана Муратовска, генерална секретаркана ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во емисијата „Клан Дебата“, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој истакна дека со самиот договор со Грција се наруши достоинството ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Во емисијата „Клан Дебата“, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој зборувајќи за договорот со кој беше променето уставното име на ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Во емисијата „Клан дебата“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој посочи дека оваа влада втора година по ред ги лаже граѓаните за ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Поранешната членка на Скиентолошката црква поднела тужба против Меѓународната црква на Скиентологијата и нејзиниот лидер поради злоставување на деца, трговија ...
  | | веќе видена

  Хрватската телевизија РТЛ направи репортажа од фабриката за марихуана сместена помеѓу Прилеп и Крушево. 93 проценти од сопственоста е на американски ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американската армија потврди во четвртокот дека Иран го соборил нејзиното беспилотно летало за надзор, но тврди дека тоа се случило додека летало во ...
  сите 300 | | | веќе видена

  Националниот координатор за гранично управување при Владата, Владимир Пивоваров и Билјана Муратовска, генерална секретарка на Асоцијацијата на превозници ...
  сите 23 | | | веќе видена