Португалецот

  во

  Маурицио Сари се наоѓа на излезни врати од лондонски Челзи. Лошата игра и резултатите доведоа до револт помеѓу навивачите на лондонскиот клуб и се поголем е ...
  сите 93 | | | веќе видена

  За време на зимскиот преоден Јуве го напушти само мароканскиот стопер Бенатија на чие место дојде Мартин Касерес. Но ова не значи дека „бјанконерите“ спиеле ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо редовно постигнуваше голови во градските пресметки против Алтетико како член на Реал Мадрид, а сега судбината посака повторно за противник ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола пред утрешното гостување во Гелзенкирхен кај Шалке отворено разговараше на разни теми. Формалност, не драма. Такви ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Kристиано Роналдо е еден од најголемите фудбалери во историјата и заедно со Лионел Меси во последните 10 години се до оваа не дозволуваа некој друг да го освои ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и Арсен Венгер се двајца тренери чии имиња сигурно ќе влезат во историјата како едни од најдобрите во оваа ера на фудбалот, но сите оние кои ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Иако често беа во војна во минатото, Жозе Мурињо вели дека Арсен Венгер е еден од најдобрите тренери во историјата. Англија Чести беа војните меѓу Мурињо и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и Арсен Венгер се двајца тренери чии имиња сигурно ќе влезат во историјата како едни од најдобрите во оваа ера на фудбалот, но сите оние кои ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Иднината на Марсело во Реал Мадрид е неизвесна, а шпанските медиуми тврдат дека Бразилецот после 12 години ќе го напушти „Сантиаго Бернабеу“. Марсело иако важи ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо беше почесен гостин во вип ложата на натпреварот меѓу Лил и Монпеље кој се одигра вчера во француската Лига 1, а тоа беше добра прилика за ...
  сите 51 | | | веќе видена