Португалците

  во

  Швајцарија стигна до навистина импресивна 5:2 победа над Белгија за да го обезбеди првото место во групата 2 од Лига А во Лигата на нации на УЕФА и да стигне ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Португалија избори пласман во полуфиналето на Лигата на нации откако вечерва одигра досадно реми 0-0 во Милано против Италија. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Португалците вечерва во Лигата на нациите играат против селекцијата на Италија. Со еден поен, Португалија ќе го обезбеди првото место на табелата, а иако не е ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Лигата на Нации е супер натпреварување за добивки, денешните типстерски совети се наменети за средбите од ова натпреварување. На денешната програма се неколку ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На нешто повеќе од шест часа пред почетокот на големата дерби пресметка меѓу Вардар и Барселона познати се составите со кои двата тима ќе истрчаат на паркетот ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Ист е случајот и со најновата листа на кандидати за претстојните мечеви на „аѕурите" против Португалија на 17. ноември во Милано во рамките од УЕФА Лигата на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Португалскиот голман Руи Патрицио ова лето го засили Вулверхемптон, во која пристигна од Лисабон. Патрицио одлучи да го напушти Спортинг ова лето, откако ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо во никој случај не го повлече својот Манчестер Јунајтед од кризата, а последниот во серијата болни порази дојде во вторникот, кога на Олд Трафорд ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски заработи повреда на вчерашниот натпревар за Спортинг Лисабон против Арсенал во Лигата на Европа. Ристовски при ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Навивачите на Бенфика ја одушевија спортската јавност на натпреварот од Лигата на шампиони против Ајакс на „Амстердам Арена“. Тие развеаја транспарент со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во последните години Белгија и Холандија значително ги сменија своите места на ранг листата. „Црвените ѓаволи“ се први на свет и важат за најсилна селекција во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Спалети би можел да добие засилување во одбраната и средниот ред. „Неораѕурите“ во одлично темпо заминаа на репрезентативна пауза – четири победи во низа во ...
  сите 7 | | | веќе видена