Портсмут

  во

  Македонската фудбалска репрезентација денес од 20:45 часот ќе стартува во новото натпреварување Лигата на нации, која нуди пократок и полесен пат до пласман на ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Борнмут, Џермејн Дефо може да ја продолжи кариерата во Нотингем Форест, објави „Дејли Мирор“.Според весникот, тренерот на клубот од Чемпионшип ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Гибралтар, 27 август 2018 (ИНПРЕС) – Македонската фудбалска репрезентација на почетокот на септември ќе го одигра својот прв натпревар во новото натпреварување ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Воените бродови на британската поморска флота не можат да пловат по топли мориња, поради што годишно 80 проценти од времето остануваат на своите пристаништа. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Отсуството на Кралската мрнарица, странските воените експерти го опишале како "стратешка непријатност за земјата".Воените бродови на британската поморска флота ...
  сите 6 | | | веќе видена