Порторико

  во

  Коби Брајант имаше „мека“ рака за репрезентацијата на Србија на денешната ждрепка за групите на Светското кошаркарско првенство во Кина (31 август-15 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кошаркарската репрезентација на САД ќе биде во група со селекциите на Турција, Јапонија и на Чешка во прелиминарниот сегмент на Светското првенство. Вака ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Денес во кинескиот град Шенжен беа извлечени групите за Светското првенство во кошарка, што ќе се одржи во Кина. На СП ќе учествуваат 32 репрезентации кои се ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Црна Гора првпат ќе игра на СП во кошаркарка, а годинава во Кина ќе настапат и трите селекции што на претходните три мундијали го освојуваа сребрениот медал – ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Соединетите Американски Држави префрлаат војска во Порторико и Колумбија и се подготвуваат за инвазија на Венецуела, изјавил секретарот на Советот за ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Се комплетира списокот на селекции кои ќе учествуваат на 18-тото Светското првеветнство кое од 31 август до 15 септември оваа година ќе се одржи во Кина. ...
  сите 5 | | | веќе видена