Порторико

  во

  Кубанката која стана македонска снаа, Јасмин Лопез, неодамна во хотелот „Романтик“ во Велес го сними видеозаписот за песната „Fiesta Latina“. Како што вели ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Американската кошаркарска репрезентација на големите натпреварувања последен пат изгуби на 1 септември 2006 година, од Грција. Од тогаш до денес Американците ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Френк Лукас е еден од најозлогласените кралеви на дрогата за време на војната во Виетнам. Тоа било време кога американскиот пазар бил преплавен со хероин ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Една од можните дилеми, иако де факто можеби најневажна, некако се разврзува низ предлози на јавноста. Има, на пример, предлог (не знам дали смеам да го ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Гувернерот на Порторико, Рикардо Росело, изјави дека ќе поднесе оставка по речиси две недели протести во кои од него се бараше да се повлече од функцијата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Шарлиз Терон, Џенифер Лопез и Жерар Депардје се само некои од холивудските ѕвезди што признаваат дека имале тешко минато. Биле сведоци на насилство, убиства, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Додека траела војната во Виетнам, американскиот пазар бил преплавен со хероин наречен “Blue Magic” кој во Харлем дошол преку таинствена јужноазиска врска. Оваа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Гувернерот на Порторико, Рикардо Росело, синоќа изјави дека ќе поднесе оставка следната недела. – Надлежностите на функцијата гувернер ги отстапувам од 2 ...
  сите 7 | | | веќе видена