Портланд

  во

  Џејмс Харден, еден од најдобрите играчи во НБА-лигата, направи нешто на што се чекаше со децении. Популарниот Брада успеа да го израмни рекордот на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Голден стејт лесно и убедливо славеше во Лос Анџелес против Лејкерс со 130:111, а играчот на гостинскиот тим, Клеј Томпсон, постави еден интересен НБА-рекорд. ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите центри во НБА лигата, ДеМаркуз Казнс изминатава ноќ го имаше своето деби во екипата на Голден Стејт Вориорс, деби кое заврши со победа на ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Лидерот во Западната конференција и бранител на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден Стејт, забележа победа на гостувањето кај Клиперси. „Воините“ до ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Ол-стар центарот Демаркус Казинс дебитираше со ефектно забивање за шампионот Голден стејт вориорс, во ноќ за историја во НБА лигата. По цели 43 години ...
  сите 106 | | | веќе видена