Порше

  во

  Аукциската куќа Сотеби ја проценила вредноста на „поршето“ на 20 милиони долари( 17,94 милиони евра“. И покрај огромната цена легендарното прво произведено ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најстарото преживеано "Porsche" и личен автомобил на Фердинанд Порше - Typ 64 од 1939-та година, минатата седмица се нашло на аукција во Монтереј, а прогнозата ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Како електирчниот автомобил на „Порше“ ќе изгледа одвнатре? Се очекува „Порше“ да го претстави својот нов модел на 4-ти септември. „Taycan“ е првиот електричен ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со исклучително добрата понуда во овој автомобилски сегмент, најдоброто време за купување спортски автомобил е токму сега – а ѕвезди на видеото се четири од ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Британецот Нил Кембел на авионската писта Елвингтон во северен Јоркшир постави нов светски рекорд во брзо возење велосипед. Кембел постигна брзина од 280,557 ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Испораките за „тајкан“, првото електрично возило во производство на „Порше“, ќе почнат кон крајот на оваа година Тешко е да се процени значењето на „порше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кембел постигна брзина од 280,557 км/час. Со тоа Кембел за 14 километри на час го надмина досегашниот светски рекорд што 24 години го држеше Холанѓанецот Фред ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Аукциската куќа Сотеби ја проценила вредноста на „поршето“ на 20 милиони долари( 17,94 милиони евра“. И покрај огромната цена легендарното прво произведено ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Доаѓањето на печалбарите во Кичево, не само што го зголеми интензитетот на сообраќајот во градот туку и придонесе на градските улици да се возат супер луксузни ...
  сите 3 | | | веќе видена