Porsche

  во

  Кембел  , кој го држи претходниот рекорд од 217 км/час користеше специјално дизајниран велосипед , кој може да достигне брзина и од 322км/час. Како влечно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Повеќе од враќање Прва наша средба со претсериските примероци Објавено на 19 септември 2018 година автор: Младен Алвировиќ Пред премиерата, додека уште траат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Volkswagen Group планира да произведе 10 милиони електрични автомобили на платформата MEB, објавија од компанијата Имено, германскиот гигант има за цел до 2022 ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Од 2016 година, Huawei во соработка со германската компанија Porsche Design претстави низа Mate уреди, вклучувајќи го и оригиналниот Mate 9 Porsche Design.... ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Непознавањето на градот Ријека и невниманието, навеле 72-годишен возач од Белград, кој инаку живее во Германија, барајќи паркинг да скршне од патот и со ...
  сите 7 | | | веќе видена