Порошенко

  во

  Најновото истражување во Украина покажа дека популарниот комичар, 41-годишниот Владимир Зеленски, води во кампањата за претседателските избори. Истражувањето, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најновото истражување во Украина покажа дека популарниот комичар, 41-годишниот Владимир Зеленски, води во кампањата за претседателските избори.Истражувањето, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најновото истражување во Украина покажа дека популарниот комичар, 41-годишниот Владимир Зеленски, води во кампањата за претседателските избори. Истражувањето, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Висок украински регионален службеник е обвинет денес за организирање на напад со киселина од кој починала антикорупциската активистка Катерина Ганџјук, рекол ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Висок украински регионален функционер обвинет е денеска за организирање напад со киселина од кој почина антикорупциската активистка Катерина Ганџјук, рече ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На социјалните мрежи се појави видео, кое многумина остави без зборови, за начинот на кој функционираат работите во Украина. Во државата се уште има огромна ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Човек од обезбедувањето замолчи новинарка кој сакаше да му постави прашање на претседателот на Украина, Петро Порошенко. Погледнете го шокантното видео. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко денеска изјави дека Русија се обидела да го блокира влезот на Македонија во НАТО. „Патот на Република Северна ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Актуелниот украински претседател Петро Порошенко, кој од денеска е и официјално кандидат за претстојните претседателски избори, изјави дека „Русија се обиде да ...
  сите 20 | | | веќе видена