Поранешниот

  во

  Законот за употреба на јазиците без потпис од шефот на државата не може да се смета за донесен вели поранешниот уставен судија Трендафил Ивановски. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Сведок на судењето на Жоакин Ел Чапо Гузман во САД изјавил во вторникот дека на американските власти претходно им кажал дека обвинетиот нарко барон му платил ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Легендарниот Пол Инс беше првиот кој јавно истакна дека не е премногу воодушевен од тоа што го направи Оле Гунар Солскјер по преземањето на првиот тим од Жозе ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Лорен Санчез преку ноќ стана едно од најпознатите лица во светските таблоиди. Фаталната црнка, за која Џеф Безос, најбогат човек во светот, ја напушта својата ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре не планира да и стави крај на неговата кариера, а додека трае потрагата во нов ангажман тој во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сега е и официјално, Рајан Бабел е нов играч на Фулам! Холандскиот напаѓач доаѓа во лондонскиот клуб од турски Бешикташ во трансфер вреден два милиони евра. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Кејт Мидлтон денеска се дружела со деца од една јавна градинка во Ислингтон, каде им помагала во подготовка на пици во кујна на отворено. И додека Кејт се ...
  сите 15 | | | веќе видена