Поповиќ

  во

  Скопското Дебар Маало, е населбата која настанала од прогонетите Македонци од западните краишта на Македонија. Тие од дебарските села доше во местото каде што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Маалото настанало од прогонети Македонци од делови на Западна Македонија кои со сила биле раселени и своето ново место на живеење го нарекле според името на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ зад себе во НБА лигата има уште една одлична ноќ. Далас Маверикс не успеа да ги победи Поповиќ и Спарсите. Сепак, Дончиќ продолжи со фантастичните ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Законот за борба против корупцијата, кој обедини два претходни закони, за антикорупција и за судир на интереси, е во собраниска процедура и покрај тензиите ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Денеска сме на точно половина пат од изминатиот до следниот „Егзит“, а сѐ уште актуелниот носител на титулата најдобар европски фестивал следниот собир под ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во чест на покојниот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски, вчера српските солисти, мецосопранот Александра Петровиќ и тенорот Стеван Каранац, заедно со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во чест на покојниот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски, вчера српските солисти, мецосопранот Александра Петровиќ и тенорот Стеван Каранац, заедно со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Бура од емоции и вистинско уживање во класичната музика приредија синоќа младите српски солисти, мецосопранот Александра Петровиќ и тенорот Стеван Каранац кои ...
  сите 18 | | | веќе видена

  13 јануари 2019 1559.- Елизабета I е крунисана за англиска кралица. 1806.- Во Вршац е роден Јован Стерија Поповиќ, српски писател, комедиограф и еден од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Спектакуларен меч, најдобар во досегашниот дел од сезоната во НБА лигата, одиграа Сан Антонио Спарс и Оклахома Тандер. По две продолженија Сан Антонио славеа ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Пеачката Милица Павловиќ доживеа голем успех со својот нов албум "Засекогаш", за многу кусо време.Ги изненадила своите фанови со спотови на сите осум песни, од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје Аеродром стигна до убедлива 67:85 (16:22, 19:16, 13:24, 19:23) победа на гостувањето кај Ловќен во 15. коло од АБА2-лигата за победнички старт на ...
  сите 8 | | | веќе видена