Попова

  во

  Доаѓањето на печалбарите и иселениците во Тетово во текот на летните месеци е надеж за голем број трговци дека во текот на летото ќе имаат нешто поголема ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Доаѓањето на печалбарите и иселениците во Тетово во текот на летните месеци е надеж за голем број трговци дека во текот на летото ќе имаат нешто поголема ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Хотел Аурoра Ресoрт & СПА Берово, Хотел Скардус Попова Шапка Тетово, Лаки хотел & Спа - Охрид, Хотел-Гранит - Охрид, Хотел Романтик Дојран, Хотел Бистра - ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Организиран одмор за работници со ниски приходи чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето-износот од 22.000 денари ќе има и годинава, информира ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари е објавен денеска и ќе трае ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево-Каменица се одвива по една ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Работниците чии вкупни месечни примања во семејството не се поголеми од 22.000 денари од денеска до 30 август можат да се пријават на јавниот повик од ...
  сите 30 | | | веќе видена

  -Го објавивме огласот за поддршка на работниците со ниски приходи за и тие да имаат можност да користат годишен одмор. Веќе се направени договори со 25 хотели ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари е објавен денеска и ќе трае ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција го најави стартот на мерката - организиран одмор на работници со ниски приходи чии месечни ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Охрид, 17. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Во организација на планинарскиот клуб „Македон“ од Скопје викендов на Попова Шапка се одржа првто национално првество во ...
  сите 4 | | | веќе видена