Попоски

  во

  УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Александар Попоски, вечерва пред илјадници присутни во Антички театар во лице им кажа на премиерот, Претседателот, министрите и градоначалниците: Јас ќе велам ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Граѓаните на нашата држава во текот на следните години треба да се навикнат на се посилни и почести временски непогоди како што беше, на пример, невремето во ...
  сите 281 | | | веќе видена

  Извлекувањето на добитниците од „Купувај и добиј“ на Монтенегро, собра голем број на потрошувачи и учесници во Мега маркетот, кои со возбуда и нетрпение го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Под влијание на циклонот Глорија веќе од среда па натаму се очекува значителна промена на временската состојба кај нас, односно значителен пад на температурите ...
  сите 320 | | | веќе видена

  Под влијание на циклонот Глорија веќе од среда па натаму се очекува значителна промена на временската состојба кај нас, односно значителен пад на температурите ...
  сите 289 | | | веќе видена

  Под влијание на стабилна, сува и топла воздушна маса од југ овој викенд ќе имаме стабилно, суво и сончево време со сосема мала и локална облачност додека ...
  сите 21 | | | веќе видена