Попоски

  во

  Во текот на вчерашниот ден и доцна синојка, 14 актуелни пратеници од ВМРО-ДПМЕ се изјаснија преку фејсбук статуси дека нема да гласаат во Собранието на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Црноморската депресија или поле на низок воздушен притисок беше причината за нестабилното време ова лето во Македонија и пошироко, а истото ги потисна масите ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Никола Попоски, поранешниот министер за надворешни работи вечерва ќе гостува на „Топ тема“ во Телма каде што ќе дебатира со актуелниот министер Никола ...
  сите 16 | | | веќе видена

  И најновите анализи укажуваат на тоа дека и оваа недела ќе ни помине во знакот на стабилно, суво и сончево време, иако повремено ќе има и умерена облачност, ...
  сите 234 | | | веќе видена

  И најновите анализи укажуваат на тоа дека новата недела која што ни доаѓа целата ќе ни помине во знакот на стабилно, суво и сончево време иако повремено ќе има ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Заводот за нефрологија во Струга се подготвува за трансплантација на бубрег .Според првиот човек на дијализа Попоски во план е оваа здравствена установа да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Третата декада од септември месец поточно новата недела која што ни започнува веќе од задутре (понеделник) ќе ни донесе температури на воздухот кои ќе бидат ...
  сите 200 | | | веќе видена