Помош

  во

  Децата да се возат во детско седиште во автомобилите е задолжителна обврска веќе три години, но родителите бавно ја прифаќаат практиката да ги врзуваат децата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  По шестачосвна евакуација, станарите од зградата кај трговскиот центар „Скопјанка" се вратија дома, а зградата е дезинфицирана и неподносливата миризба ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром кај „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со возило ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром кај „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со возило ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром позади „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром кај „Тобако 2“, пренесува Макфакс. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Германија и Франција почнаа проект за борба против нелегалната трговија со огнено оружје во земјите од Западен Балкан, во рамки на подготовката на овие земји ...
  сите 21 | | | веќе видена

  После еден инцидент, жената почнала да се сомнева дека нејзиниот сопруг е зависен од секс и дека има проблем. Имено, таа и сопругот имале секс 10 пати на ден, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Земјоделците бараат поголема флексибилност и поддршка низ целиот процес на аплицирање за ИПАРД средствата. Како што беше речено на денешната трибина во Прилеп ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром кај „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со возило ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со возило на итната ...
  сите 21 | | | веќе видена