Покрај

  во

  Филмската дива Клаудија Кардинале и Оскаровецот Роџер Дикинс беа главните ѕвездите на црвениот тепих на отворањето на фестивалот „Браќа Манаки“, кој овие ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Ентони Џошуа пидодаде уште еден шампионски појас во својата колекција. 28-годишниот Британец, го доби спектакуларниот меч против десет години повозрасниот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Со свечен црвен тепих пред Центарот за култура во Битола, вечерва започна 39. издание на ИФФК „Браќа Манаки“. Битолската публика заедно со Оскаровецот Роџер ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Бизарна расправа која ја воделе татко и син во трање од 20 минути, завршила трагично кога таткото испукал два куршуми во градите на несреќното момче. Енди Смит ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Една госпоѓа по јадењето ја фрлила кесата со остатоците од храна низ прозорецот од својот автомобил. Сосема лежерно додека чекала да се сменат светлата на ...
  | | веќе видена

  „Кралевите“ ќе преноќат на врвот на табелата откако вечерва со 1-0 триумфираа над Еспањол, Марко Асенсио го постигна единствениот гол на средбата. Шпанија ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Православната црква денеска го одбележува споменот на Светите маченички Минодора, Митродора и Нимфодора, на Светата царица Пулхерија… Трите се родени сестри од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Тој истакна дека ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Реал Мадрид славеше со минимални 1-0 над Еспањол, ВАР беше повикан на помош за да го потврди голот на Марко Асенсио кој во прв момент беше поништен поради ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Американски претставници набрзо поактивно ќе се вклучат во Дијалогот Белград - Приштина, така што ќе водат „шатл дипломатија“, ќе разговараат со највисоките ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Тој истакна дека ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Хрватскиот шампион ППД Загреб минатиот викенд оствари голема гостинска победа над германскиот првак Флензбург во натпревар од Лигата на шампионите. Сепак, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Хрватскиот ракометен тренер Лино Червар се соочува со семејна драма. Тој тоа го обелодени за хрватските медиуми.,,Тешко ми е, имам уште една голема битка. ...
  сите 10 | | | веќе видена