Поградец

  во

  „Преспанскиот херој“, Васил Јанкула продолжува да ги урива сите бариери. По кој знае кој пат вчера повторно докажа дека буквално „Сите сме исти“, што е и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Веќе три години стана обичај албанската власт во август да се пресели на крајбрежјето на Дермија. Таму, премиерот Еди Рама ги пречека бос и во шорцеви ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини вчера попладне присуствуваше на промотивниот настан по повод регистрирањето на албанскиот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Настанот се одржа во албанскиот град Поградец. – Mногу сум среќен што во 1979 год, УНЕСКО ја призна важноста на Охридското Езеро, и оттогаш ни помага да го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини вчера попладне присуствуваше на промотивниот настан по повод регистрирањето на албанскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ѓубре, смет, паднати дрвја, распаднати капм приколки и бунгалови ќе ве поздрават на крајот од селото Радожда, Струшко. На околу дваесет минути возење со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Охрид, 16. јули 2019 (ИНПРЕС) – Покрај стандардната понуда која ја нуди секој туристички центар, убаво и современо уредени плажи и соодветна угостителска ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Ѓубре, смет, паднати дрва, распаднати капм приколки и бунгалови ќе ве поздрават на крајот од селото Радожда, струшко. На само 20 –на минути со автомобил од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Само неколку дена откако албанскиот дел од Охридското Езеро стана дел од листата на светско наследство на УНЕСКО, делегациите на ЕУ во Албанија и Македонија, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Откорнати дрвја, оштетени автомобили и покриви… Ваква е сликата утрово во Св. Наум, по синоќешното големо невреме што го зафати Преспанско-охридскиот регион. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Од силното невреме синоќа беше опфатена и Албанија. Најмногу е погодено албанското крајбрежје. Топ Чанел јавува дека поплавени се неколку населби во Валона, ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Бугарски пропагандист кого неколкупати го фативме како манипулира со фактите, и со урнебесни гафови, се обиде да го врати ударот. Го очекувавме тоа. Некој ...
  | | веќе видена