Погба

  во

  Пол Погба игра како препороден под водство на Оле Гунар Солскјер, па навивачите веќе му ги простија бледите партии и изданија додека клубот го водеше Жозе ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Чилеанскиот напаѓач Алексис Санчез е едно од најлошите засилувања за Манчестер Јунајтед во последните години, барем ако се гледа неговиот досегашен учинок од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Маркус Рашфорд во многу брзо време треба да го продолжи договорот со Манчестер јунајтед. Според најавите, напаѓачот се согласил да остане на „Олд Трафорд“ до ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Млад богаташ, Рашед Саиф Беласа (16) ја отвори вратата на својот дом во Соединетите Арапски Емирати со цел на сите да им покаже во каков луксуз живее. Имотот ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Пол Погба игра во навистина фантастична форма во последните два месеци. Заминувањето на Жозе Мурињо посебно влијаеше на Погба, а од натпревар во натпревар ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Пол Погба имаше уште едно брилијантно издание во дресот на Манчестер Јунајтед, нешто што во последно време значително зачести кога е во прашање францускиот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  На Островот полека но сигурно изгледа се состава една голема сапуница – Манчестер Јунајтед и Давид Де Геа. Кога и да се помисли дека расплетот е блиску и дека ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед синоќа оствари голема победа на „Стенфорд Бриџ“ против Челзи со 2:0 и се пласираше во четвртфиналето на ФА Купот. „Црвените ѓаволи“ се во ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Фил Невил во интервју за „БиБиСи“ го даде своето мислење за неговиот поранешен клуб. Веднаш по натпреварот против ...
  сите 95 | | | веќе видена