Подгорица

  во

  Интернет платформата за брз букинг на билети за автобуски и железнички сообраќај Wanderu направила листа на најевтини и најскапи градови за посета во Европа. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ рече дека ставот на официјална Подгорица е јасен дека Црна Гора сака перспектива во ЕУ, и нема потреба да се, како што ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонската тенисерка Лина Ѓорческа триумфално започна на стартот на силниот фјучерс турнир во Црна Гора, но сепак одличното издание против Леа Бошковиќ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Премиерот Заев како што објави минатата недела канал 5 во Вашингтон е на покана на Пенс а во фокусот на разговорите како што соопшти владината  прес служба е ...
  сите 38 | | | веќе видена