Податоците

  во

  Според податоците од Централната изборна комисија, Лукашенко на неделните избори доби повеќе од 80 отсто од гласовите, а Тихановскаја 9,9 отсто. „Се сметам ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Научниците од НАСА соработувале со своите колеги од Опсерваторијата во Сингапур, за со помош на сателитски податоци да ја проценат штетата која ја нанела ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Според податоците на тамошниот државен завод за статистика, ден кога се забележани најголем број смртни случаи, 1.445 бил 4 април. А министерството за ...
  сите 497 | | | веќе видена

  Загрепските пожарникари, на својот профил на Фејсбук објавиле проекција на која се гледа какви последици на Загреб би оставила експлозија како таа во Бејрут. ...
  | | веќе видена

  Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, смета пандемијата во секоја земја ќе заврши во различно време, а, според него, тоа ќе зависи од тоа дали станува збор за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Откако претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, освои убедливо мнозинство од 80,23 проценти од гласовите, наспроти популарната опонентка Светлана ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Турција постигна голем напредок во развојот на вакцина против коронавирус и лекови за вирусот, рече турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. На церемонијата на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Никој не се осмелува да каже кога точно ќе заврши пандемијата на коронавирус, а тоа е најбараната информација во светот во моментот. Но, Бил Гејтс, основачот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Од почетокот на годинава до сега 422 граѓани се каснати од куче во Скопје. Според податоците на Министерството за внатрешни работи во просек дневно по двајца ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во јули – првите симптоми на заздравување на домашната економија – прв пат од почетокот на Ковид 19 здравствената криза, по серија на месечни падови, приходите ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Турција постигна голем напредок во развојот на вакцина против коронавирус и лекови за вирусот, рече турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.На церемонијата на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Владата денес треба да поднесе барање до Основното јавно обвинителство, кривично да одговараат работодавачите што зеле државна помош, а не им исплатиле плати ...
  сите 44 | | | веќе видена