ПМВ

  во

  Над 20 мигранти фатени на македонските патишта, возачите кои ги пренесувале избегале, полицијата трага по нив. Според информациите на полицијата вчера околу ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Доцна попладнево страшна сообраќајка со еден загинат на Плетвар дознава Centar.mk. Денес во 17,10 ч. на магистралниот пат Прилеп-Градско во близина на ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи веќе десет години ги користи возилата набавени набавени на тендер во 2008 година за кои што е отворен предметот „Триста“, но ...
  сите 66 | | | веќе видена

  МВР веќе 10 години ги користи возилата набавени набавени на тендер во 2008 година за кои што е отворен предметот „Триста“. Со нив се вршат увиди, се ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Денеска во судскиот распоред е носење пресуда за случајот „Тенк“, случај во кој главен обвинет е поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Денеска во судскиот распоред е носење пресуда за случајот „Тенк“, случај во кој главен обвинет е поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, ...
  сите 335 | | | веќе видена

  Судот утре има закажано рочиште на кое треба да се донесе пресуда за случајот „Тенк“, но според европското право пресуда за овој случај не може да има, поради ...
  сите 329 | | | веќе видена

  Судот утре има закажано рочиште на кое треба да се донесе пресуда за случајот „Тенк“, но според европското право пресуда за овој случај не може да има, поради ...
  сите 234 | | | веќе видена

  Новиот Законот за судови налага ослободителна пресуда за екс-премиерот Никола Груевски во случајот на СЈО, „Тенк“. Адвокатот на поранешниот премиер Никола ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Делото од случајот „Тенк“ за кое се терети поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски е застарено дело, па пресуда секако не може да има. Ова во своите ...
  сите 279 | | | веќе видена

  СЈО не приложи докази дека обвинетите ги сториле кривичните дела кои им се ставаат на товар во случајот „Тенк“. Обвинението на Специјалното јавно обвинителство ...
  сите 5 | | | веќе видена