Плусинфо

  во

  Ќе се проширува координативното тело за следење на спроведувањето на Законот за употреба на јазиците, изјави за Плусинфо вицепремиерот за европски прашања, ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Откако вчера излезе информација дека новинарот и сопственик на порталот “Мактел”, Саше Политико, е приведен во полиција поради семејно насилство, тој објави ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Фото: Проф. д-р Ирина Пановска Ставридис и научен соработник д-р Александра Пивкова Вељановска Со големо нетрпение се очекуваше да слета авионот од Минхен ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Универзитетскиот професор Јове Кекеновски денеска до Уставниот суд ќе поднесе Иницијатива за оценување на уставноста на Законот за јазиците кој беше објавен во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Владините партнери Зоран Заев и Али Ахмети ќе се договорат за консензуален кандидат за претседател на државата, прашање е само дали тоа ќе биде надпартиски или ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со предлог законот за спречување на корупцијата и судир на интереси се прошируваат надлежностите на Комисијата со цел таа да стане тело кое суштински, а не ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Пратениците од независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ најверојатно ќе го поддржат Предлог законот за спречување на корупцијата и судирот на интереси кој ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Во периодот од јануари до септември 2018 година, на патиштата низ Република Македонија, случени се вкупно 2.765 сообраќајни незгоди, од нив 88 се незгоди со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Надлежните служби во Република Албанија конечно ги прибрале доказите кои ги бараше македонското обвинителство за случајот со бегството на експремиерот Никола ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски клуб ги живее едни од најтешките денови во својата историја по се поочигледниот притисок кој го носи врз себе поради огромните ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Постигнат е договор со кој се надминати разликите за коишто информиравме дека постојат, се огласи Владата и Беса со заедничко соопштение. – Уште еднаш ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Не 67 вакцини, како што беше првичната бројка, туку 500 вакцини МРП на кои биле залепени погрешни декларации со веќе изминат рок на употреба се пронајдени и ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Граѓаните може да побараат отштета доколку се лизнат и паднат на снегот и при тоа се повредат. Од Град Скопје велат дека евентуалните побарувања за ваков вид ...
  сите 14 | | | веќе видена