Плус

  во

  1. Смрт од гушкање на рефлексија од месечината Кинескиот поет Ли По (701 – 706) бил еден од двата најголеми поенти во кинеската литература. Тој бил познат по ...
  | | веќе видена

  Половина од запишаните избирачи плус еден да излезат на гласање, и половина од излезените плус еден да гласаат „за“. Тоа се двата услова кои треба да бидат ...
  сите 37 | | | веќе видена

   Ако сте љубител на животинчиња, колку пати досега сте им се восхитувале на оние во другите земји на кои професија им е шетање кучиња? Кај нас не постои такво ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од вкупно околу 30 жени – шефици на дипломатии во светот, речиси 20 од нив учествуваат на првата официјална Средба на жени – министерки за надворешни работи, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  1 И викате, можеме ние дворот сами да си го исчистиме, а? Не треба никој од надвор да ни кажува што треба да правиме. Не ни требаат ни НАТО, ни ЕУ, сами ќе си ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Валери Симонов смета дека актуелната демографска криза се претвора во катастрофа и дека наскоро земјата ќе се исправи многу тешки решенија. „Во моментов се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Апелациониот совет направил уште поголема незаконитост од првостепениот суд кога ја потврдил одлуката ТЕ-ТО да оди во стечај и ги одбил жалбите на најголемите ...
  сите 26 | | | веќе видена

   Добро знаете како да поздравите на грчки, а некои од нивните ѕвезди обожавате да си ги слушате и по дома. Плус, грчка салата со тон маслиново масло навистина ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во вчерашната емисија Клик Плус на ТВ 21 гостуваше поранешниот министер за финансии, универзитетски професор и член на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Трајко ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во вчерашната емисија Клик Плус на ТВ 21 гостуваше поранешниот министер за финансии, универзитетски професор и член на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Трајко ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ако сакате смесата за палачинки да ви биде вкусна и да не се лепат, има мал трик од кујната. Додајте шолја пиво или малку снег од белки со лимон и нема да се ...
  сите 39 | | | веќе видена

  На вчерашниот брифинг со новинарите, членовите на ДИК кажаа дека на референдумот на гласање треба да излезат половина од запишаните избирачи плус еден и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На прес-конференцијата која вчера членовите на ДИК ја одржаа за медиумите, меѓу другите прашања кои ги добија и на кои одговараа, беше и она дали има разлика ...
  сите 37 | | | веќе видена