Плетвар

  во

  23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
  сите 175 | | | веќе видена

  „Македонијапат“ во овие четири години набави битумен 50/70 наменет за асфалтирање патишта од една фирма за 17,3 милиони евра. Фирмата „КИ ЕМ ДООЕЛ“ од 2015 ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Мештаните на тетовско Јеловјане со јавен протест реагираа на убиството во Прилеп, на жител од нивното село кој денес беше погребан на селските гробишта. ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Притворот ќе се извршува во Казнено поправната установа Затвор Скопје. Надворешната канцеларија за криминалистички работи вчера поднесе кривична пријава против ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Со тетоважи и набилдан, вакви се речиси сите фотографии на неговиот ФБ профил. 23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од ...
  сите 175 | | | веќе видена

  МВР објави детали за свирепото убиство кое се случи во Беловодица. Судија на претходна постапка при Основниот суд Прилеп на Е.Т. (24) од Битола му одреди мерка ...
  сите 175 | | | веќе видена

  24-годишниот Енвер Тоска е полицаецот кој е обвинет дека на мошне свиреп начин го уби 36-годишниот битолчанец Алил Бекир. Тоска е вработен во МВР пред три ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Полицијата до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 24-годишниот Е.Т. од Битола, вработен во Министерството за внатрешни работи како ...
  сите 175 | | | веќе видена