Платини

  во

  Италијанскиот првак Јувентус пред почетокот на сезоната го направи најзвучниот трансфер доведувајќи го Кристијано Роналдо во Торино. Сега, сопственикот на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо со игрите во Јувентус веднаш даде свој импакт врз италијанската лига, а според бројот на голови, тој е најефикасниот дебитант во историјата ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Јувентус делува предоминантно по одиграни 14 кола во Серија каде има биланс од 13 победи и само едно реми, а следна пречка на тимот на Масимилијано Алегри е ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Интересна статистика, Кристиано Роналдо го постигна десетиот гол во лигата, се изедначи со Пијатек, сега го чека Интер во петок, би можело да го превземе ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Изгледа дека на Жозе Мурињо му било одобрено засилување од 100 милиони фунти, барем така тврдат медиумите. На Манчестер Јунајтед му е потребно засилување во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Баш како и ПСЖ (тука) и Манчестер Сити, мамел кога е трошењето на пазарот во прашање. „Фудбал Ликс“ тврди дека и Манчестер Сити го прекршил финансискиот фер ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Откако германски „Шпигел“ ја почна кампањата против Кристијано Роналдо околу наводната афера со силување, повикувајќи се на документи од САД и од вонсудската ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Неколку углени светски медиуми дојдоа до шокантни документи кои се наводно доказ за измама во која е вклучена и самата ФИФА. Според документите до кои дојде ...
  сите 52 | | | веќе видена