Пјонгјанг

  во

  Јужнокорејскиот претседател Мун Џае Ин одржа говор во севернокорејскиот главен град Пјонгјанг и им се обрати на илјадници севернокорејци со повик за ставање на ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Јужнокорејскиот претседател Мун Џае Ин одржа говор во севернокорејскиот главен град Пјонгјанг и им се обрати на илјадници севернокорејци со повик за ставање на ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот и јужнокорејскиот челник, Ким Џонг-ун и Мун Јае-ин ја посетија во четвртокот диховната колепка на корејската нација планината Паекту, во ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Лидерите на Јужна и на Северна Кореја на средба во Пјонгјанг договорија затворање на еден од главните севернокорејски погони за тестирање и лансирање нуклеарно ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Сеул, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, најавил дека повторно ќе се состане со лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, и тоа многу наскоро. Најавата дошла по ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин одржа говор во Пјонгјанг, со кој ги повика илјадниците Севернокорејци да се стави крај на 70-годишното непријателство и ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин одржа говор во Пјонгјанг, со кој ги повика илјадниците Севернокорејци да се стави крај на 70-годишното непријателство и ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин одржа говор во Пјонгјанг, со кој ги повика илјадниците Севернокорејци да се стави крај на 70-годишното непријателство и ...
  сите 119 | | | веќе видена