Пјонгјанг

    во

    Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун го надгледувал тестирањето на новоразвиеното, високотехнолошко стратешко оружје, објавија севернокорејските медиуми, ...
    сите 36 | | | веќе видена

    САД се свесни за постоењето бази за балистички ракети во Северна Кореја, кои беа претставени како тајни, соопшти денеска американскиот претседател Доналд ...
    сите 36 | | | веќе видена