Пјеро

  во

  Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини вели дека цела Италија ќе навива за Аталанта во дуелот од четвртфиналето од Лигата на шампионите против ПСЖ. Англија ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Бандата од прилика изгледа вака: Абијати, Леонардо, Дида, Роналдо, Матераци, Гатузо, Виери, Дел Пјеро, Малдини, Трезеге, Ферара, Дино Баџо, Салгадо, Мијатовиќ, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пјеро е навистина изненаден од изборот со Андреа Пирло на местото тренер на италијанскиот шампион. Пирло доаѓа ...
  сите 252 | | | веќе видена

  Некогаш беа гиганти во светскиот фудбал, најголемите ѕвезди, а и сега се. Дали ова е фото на векот? Проценете сами. Но на едно место, на една фотографија да ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Џан Пјеро Вентура кој беше селектор кога Италија одигра два натпревари против Македонија (1:1, 3:2) во квалификациите за пласман на СП 2018 година во Русија, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, е лидер во 21-виот век според голови постигнати од пенал. Во ова рангирање, во предвид се земени само играчи од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Милан ја пречекува Аталанта во петок во најинтересниот натпревар од следното коло во Серија А, а и двете страни добија суспензии од дисциплинската комисија. ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Синиша Михајловиќ и Џан Пјеро Гасперини имаа жесток дуел крај аут линијата за време на мечот меѓу Аталанта и Болоња, а Србинот не беше нежен со коментарите ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Синиша Михајловиќ денеска влезе во дуел со тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини, а истиот заврши со жолт картон за Србинот и исклучување за домашниот ...
  сите 9 | | | веќе видена